Club Honours

Season Age Group Honour Managers
2016/2017 u13s Stockport Metro League Division 1 Runners Up Chris Stacey
  Vets Cheshire Veterans League Division 5 Runners Up Rav Chatha & Chris Stacey
  Vets  OVV Oostvoorne Vets Tournament Runners Up Rav Chatha & Chris Stacey
  u12s Stockport Metro KO Cup Runners Up Andy Watson & Mark Newbould
  u11s Stockport Metro KO Cup Winners Andy Caine & Stuart Gee
  u10s Stockport Metro KO Cup Runners Up Mike Ihringer
  u8s Stockport Metro KO Cup Winners Francis Turnbull
       
2015/2016 u12s Stockport Metro KO Cup Runners Up Dave Bradford & John Hall
       
2014/2015 U16s Stockport Metro KO Cup Runners Up Carl Marston & Andy Ronnie
  U12s Stockport Metro KO Cup Runners Up Ian Jones, Paul Bowler & Andy Caine
  U12s OVV Oostvoorne D2 Tournament Runners Up Ian Jones, Paul Bowler & Andy Caine 
   U12s OVV Oostvoorne D3 Tournament Runners Up Paul Wheelhouse & Damien Mullany
  U11s Stockport Metro KO Cup Winners Chris Stacey
  U10s Stockport Metro Trophy Winners Francis Turnbull, Neil Sutton, Paul McEvoy
  U10s Juno United Tournament Winners Francis Turnbull, Neil Sutton, Paul McEvoy
  U9s  Stockport Metro Trophy Runners Up Paul Norgate, Andy Caine, Stuart Gee
  U9s Spurley Hey Tournament Winners Paul Norgate, Andy Garnett, Steve Bennett

 

 

   
2013/2014 Whole Club Stockport Metro Frank Aspinall Fair Play Winners  
  U16 Girls  Cheshire Cup Winners John Nelson
  U16 Girls Cheshire League Winners John Nelson
  U16 Girls Cheshire League Cup Winners John Nelson
  U14s Anglo-Dutch Cup Winners Kealin Smith & Paul Rands
  U14s Stockport Metro League Division 3 Runners Up Kealin Smith & Paul Rands
  U10s Cheadle Hulme Tournament Runners Up Brian Hay
  U10s Cheshire FA Futsal Festival Runners Up Chris Stacey
  U9s Stockport Metro Trophy Runners Up Francis Turnbull & Mark Robinson
  U8s Spurley Hey Tournament Winners Garry Foulkes, Paul Norgate, Steve Bennett
  U8s Spurley Hey Tournament Runners Up Andy Caine, Andy Garnett, Andy Tomlinson
       
2012/2013 U15 Girls U16 Girls Cheshire Cup Winners John Nelson & Jeremy Nutter
  U15 Girls South Manchester League Winners John Nelson & Jeremy Nutter
  U15 Girls South Manchester League Cup Winners John Nelson & Jeremy Nutter
  U15 Girls South Manchester Challenge Cup Winners John Nelson & Jeremy Nutter
  U15 Girls Urmston Meadowside Tournament Winners John Nelson & Jeremy Nutter
  U15 Girls Silverdale Junior Football Tournament Winners John Nelson & Jeremy Nutter
  U15 Girls Handsworth JFC Tournament Winners John Nelson & Jeremy Nutter
  U15 Girls Lostock Hall JFC Tournament Winners John Nelson & Jeremy Nutter
  U15 Girls Unicorn Athletic Tournament Winners John Nelson & Jeremy Nutter
  U14s Stockport Metro League Division Two Winners Josh Rigby-Bates
  U14s Anglo-Dutch Cup Runners Up Josh Rigby-Bates
  U13s Stockport Metro League Division Four Winners Kealin Smith, Paul Rands & Neil Hallows
  U13s Failsworth Tournament Winners Kealin Smith & Paul Rands
  U13s Cheadle Heath Nomads Tournament Runners Up Kealin Smith & Paul Rands
  U12s OVV Oostvoorne Tournament Winners Paul Will, Chris Grossmith & Lee Bemowski
  U10s Stockport Metro Indoor Tournament Winners Ian Jones & Andy Caine
  U10s Flixton Tournament Winners Ian Jones & Andy Caine
  U9s Spurley Hey Tournament Winners Ian Waller, Brian Hay & Keith Podmore
  U9s Shotz 5-a-side Tournament Winners Ian Waller, Brian Hay & Keith Podmore
  U8s Stockport Metro Indoor Tournament Winners Garry Foulkes & Danny Graham
  U8s Great Moor Tournament Runners Up Garry Foulkes & Neil Sutton
       
2011/2012 Open Age 2 ECSFL Division Three Runners Up Mike Cash  
  U16s Anglo-Dutch Cup Runners Up Anthony Sewart & Kieran Foulkes  
  U14 Girls South Manchester League Winners John Nelson & Jeremy Nutter  
  U14 Girls Curzon Ashton Tournament Runners Up John Nelson & Jeremy Nutter  
  U14 Girls Unicorn Athletic Tournament Winners John Nelson & Jeremy Nutter  
  U14 Girls Ellesmere Port Tournament Runners Up John Nelson & Jeremy Nutter  
  U14 Girls Urmston Meadowside Tournament Runners Up John Nelson & Jeremy Nutter  
  U14 Girls Sandbach United Tournament Runners Up John Nelson & Jeremy Nutter  
  U14 Girls Lostock Hall Juniors FC Tournament Winners John Nelson & Jeremy Nutter  
  U9 Rhinos Stockport Metro Indoor Tournament Winners Ian Jones & Andy Caine  
  U9 Rhinos Spurley Hey Tournament Runners Up Ian Jones & Andy Caine  
  U9 Rhinos Flixton Tournament Winners Ian Jones & Andy Caine  
  U9 Rhinos Hollingworth Tournament Winners Ian Jones & Andy Caine  
  U9 Cheadle Heath Nomads Tournament Winners Darren Wardle  
  U8 Spurley Hey Tournament Runners Up Garry Foulkes  
       
2010/2011 U15s Anglo-Dutch Cup Winners Anthony Sewart & Kieran Foulkes
  U15s OVV Oostvoorne Tournament Runners Up Anthony Sewart & Kieran Foulkes
  U13 Girls South Manchester League Winners Charlotte Brennan & Jeremy Nutter
  U13 Girls South Manchester Challenge Cup Winners Charlotte Brennan & Jeremy Nutter
  U13 Girls Skem Athletic Nationnal Tournament Winners Charlotte Brennan & Jeremy Nutter
  U13 Girls Stockport County Tournament Winners Charlotte Brennan & Jeremy Nutter
  U13 Girls Lostock Hall Juniors FC Tournament Winners Charlotte Brennan & Jeremy Nutter
  U12s A Stockport Metro League Division Two Runners Up Rob Cooper
  U11s Failsworth Villa Tournament Runners Up Chris Grossmith & Kealin Smith
  U8 Rhinos Cheadle Heath Nomads Tournament Winners Ian Jones
       
2009/2010 Open Age East Cheshire Sunday Division Two Cup Winners Neil Athorn
  U14s Stockport Metro KO Cup Winners Anthony Sewart & Kieran Foulkes
  U14s Signol Athletic Tournament Runners Up Anthony Sewart & Kieran Foulkes
  U14s OVV Oostvoorne Tournament Winners Anthony Sewart & Kieran Foulkes
  U11s Stockport Metro Division Three Winners Rob Cooper
       
2008/2009 U15s Southport Trophy Runners Up Phil Bradbury
  U14s Stockport Metro League Division Three Runners Up Barry Rigby
  U13s Stockport Metro League Division Two Winners Anthony Sewart & Kieran Foulkes
  U13s Stockport Metro KO Cup Runners Up Anthony Sewart & Kieran Foulkes
       
2007/2008 U15s Stockport Metro League Division One Runners Up Pete Hayward & Garry Foulkes
  U14s Stockport Metro League Division Three Champions Phil Bradbury
  U12s Stockport Metro League Division Two Runners Up Anthony Sewart & Kieran Foulkes  
  U12s Stockport Metro KO Cup Semi Finalists Anthony Sewart & Kieran Foulkes
  U12s Fleetwood Gym Tournament Semi Finalists Anthony Sewart & Kieran Foulkes
  U10s Hollingworth Juniors Tournament Winners Ian Jones & Shaun Clarke
  U10s Spurley Hey Tournament Winners Ian Jones & Shaun Clarke
  U10s Sandbach United Tournament Runners Up Ian Jones & Shaun Clarke
  U8s Great Moor Tournament Runners Up Dave Lowe & Steve Walker
       
2006/2007 U11s Stockport Metro League Division Three Winners Anthony Sewart & Kieran Foulkes
  U11s Stockport Metro Indoor Tournament Semi Finalists Anthony Sewart & Kieran Foulkes
  U11s Poynton Umbro Tournament Runners Up Anthony Sewart & Kieran Foulkes
       
2005/2006 U17s Stockport Metro KO Cup Semi Finalists Ade Bates
  U13s Spurley Hey Tournament Winners Pete Hayward & Garry Foulkes
  U13s Poynton Umbro Tournament Runners Up Pete Hayward & Garry Foulkes
  U8s Bournemouth Classic Fair Play Award Ian Jones
       
2004/2005 U14s Stockport Metro League Division Four Runners Up Mike Cash
  U14s Rose Hill Tournament Runners Up Mike Cash
  U12s Stockport Metro KO Cup Winners Pete Hayward & Garry Foulkes
  U12s Stockport Vikings Tournament Runners Up Pete Hayward & Garry Foulkes
  U12s Spurley Hey Tournament Runners Up Pete Hayward & Garry Foulkes
  U11s Stockport Metro League Division Four Runners Up Phil Bradbury
  U8s Cheshire U8 Tournament Semi Finalists Sarah Parker
  U7s Rose Hill Tournament Runners Up Ian Jones
     
2003/2004 U11s Stockport Metro League Division Two Runners Up Pete Hayward & Garry Foulkes
  U11s Stockport Metro KO Cup Semi Finalists Pete Hayward & Garry Foulkes
  U11s Isle of Wight Cup Semi Finalists Pete Hayward & Garry Foulkes
  U11s Stockport Vikings Tournament Winners Pete Hayward & Garry Foulkes
       
2002/2003 U14s Stockport Metro League Division Two Runners Up Ade Bates
  U10s Prestatyn Cup Runners Up Pete Hayward & Garry Foulkes
       
2001/2002 U13s Stockport Metro League Division Three Winners Ade Bates
       
1999/2000 U16s Stockport Metro League Runners Up Neil Singleton
  U13s Whaley Bridge Tournament Runners Up Arthur Adams & Ken Foulkes
       
1998/1999 U12s Stockport Metro League Division Three Runners Up Arthur Adams & Ken Foulkes
       
1996/1997 U10s Whaley Bridge Tournament Runners Up Arthur Adams
       
1995/1996 U16s Stockport Metro KO Cup Winners  
  U14s East Division Runners Up Bob Taylor
       
1993/1994 U13s Stockport Metro League East Division Champions Mike Cash
       
1992/1993 U13s Stockport Metro League West Division Champions  
       
1991/1992 U11s Rose Hill Tournament Winners Mike Cash
       
1987/1988 U16s Stockport Metro League Division One Runners Up Ken Foulkes & Stuart Rowson
  U16s Stockport Metro KO Cup Runners Up Ken Foulkes & Stuart Rowson
  U16s Stockport Junior Blues Tournament Runners Up Ken Foulkes & Stuart Rowson
       
1986/1987 U15s Stockport Metro League Division One Winners Ken Foulkes & Stuart Rowson
  U15s Stockport Metro KO Cup Runners Up Ken Foulkes & Stuart Rowson
  U15s Stockport Metro League Cup Runners Up Ken Foulkes & Stuart Rowson
  U15s Devonshire JFC Tournament Winners Ken Foulkes & Stuart Rowson
       
1985/1986 U14s Stockport Metro League Division One Winners Ken Foulkes & Stuart Rowson
  U14s Stockport Metro KO Cup Winners Ken Foulkes & Stuart Rowson
  U14s Stockport Junior Blues Tournament Winners Ken Foulkes & Stuart Rowson
  U14s Adswood United Tournament Runners Up Ken Foulkes & Stuart Rowson
       
1984/1985 U13s Stockport Metro League Division One Runners Up Ken Foulkes & Stuart Rowson
  U13s Stockport Metro KO Cup Winners Ken Foulkes & Stuart Rowson
  U13s Adswood United Tournament Winners Ken Foulkes & Stuart Rowson
  U13s Stockport Junior Blues Tournament Runners Up Ken Foulkes & Stuart Rowson
       
1983/1984 U13s Stockport Metro Supplementary Cup Winners Dave Wheeler & Alan Bancroft
  U12s Stockport Metro League Division One Winners Ken Foulkes & Stuart Rowson
  U12s Stockport Metro KO Cup Runners Up Ken Foulkes & Stuart Rowson
  U12s Stockport Metro League Cup Winners Ken Foulkes & Stuart Rowson
  U12s Stockport Metro Indoor Tournament Winners Ken Foulkes & Stuart Rowson